Jauktais karatē Latvijā – MMA popularitāte turpina augt

Jauktais karatē jeb MMA (mixed martial arts) pēdējo gadu laikā ir kļuvis par vienu no populārākajiem cīņas sporta veidiem Latvijā. Arvien vairāk cilvēku sāk nodarboties ar MMA treniņiem, bet cīņas pulcē tūkstošiem skatītāju klātienē un pie TV ekrāniem.

Kas ir MMA un kāpēc šis sporta veids iekarojis tik lielu popularitāti? Šajā rakstā ieskatīsimies MMA vēsturē Latvijā un apskatīsim tā panākumus pēdējo gadu laikā.

MMA – sporta veids ar augošu popularitāti

MMA apvieno dažādas cīņas mākslas – boksu, cīņu, džudo un citas. Šajās jauktajās cīņās sportisti sacenšas oktagona formas ringā, izmantojot visplašāko cīņas paņēmienu klāstu.

Latvijā MMA sāka attīstīties ap 2010. gadu, kad notika pirmās amatieru sacensības šajā sporta veidā. Iesākumā sabiedrības attieksme un atpazīstamība bija zema. Taču pēdējos 5 gados situācija mainījusies.

Arvien vairāk cilvēku sākuši apmeklēt MMA treniņus, lai uzlabotu savu fizisko formu un pašaizsardzības iemaņas. Tie nodrošina lielisku vispusīgu slodzi. MMA cīņas kļuvušas par vieniem no apmeklētākajiem sporta notikumiem.

Latviešu sportistu panākumi palielina interesi par šo sporta veidu. Piemēram, Anastasija Grigorjeva kļuvusi par pasaules čempioni sievietēm. Mūsu valsts lepojas ar MMA čempioniem pasaules līmenī.

Latvijas sportistu panākumi pasaules mērogā

Laika gaitā Latvija ir izvirzījusi vairākus pasaules klases sportistus MMA arēnā. Viņu panākumi Eiropas un pasaules čempionātu sacensībās kalpo par iedvesmu jaunajai paaudzei.

Mihails Zaičenko jau vairākus gadus sekmīgi startē prestižās MMA organizācijās Krievijā un bijušajās Padomju valstīs. 2022. gada nogalē viņš kļuva par čempionu organizācijā “Gorilla Fighting Championship”.

Ievērību guvusi arī vieglās svara kategorijas cīkstone Anastasija Grigorjeva. 2022. gadā viņa kļuva par pasaules čempioni sievietēm organizācijā WMMAF un pašlaik ieņem 3. vietu pasaules rangā.

No vīriešiem jāpiemin Raivis Rušmanis, kurš startē smagajā svarā. Pērn viņš sasniedza ceturtdaļfinālu turnīrā “Road to UFC”. Šobrīd viņš gatavojas debijai prestižajā Amerikas organizācijā Bellator MMA.

Tā ir viena no vadošajām MMA organizācijām pasaulē un panākumi tajā būtu liels sasniegums Latvijas sportistam. Vēlam veiksmi!

Nākotnes perspektīvas un izaicinājumi

Latvijas MMA organizācijas turpina attīstīties un popularizēt šo sporta veidu. Notiek gan amatieru, gan profesionālās sacensības. Pieaug to skatītāju un dalībnieku skaits.

Lai gan MMA joprojām saskaras ar daļas sabiedrības aizspriedumiem, kopumā tā popularitāte un atzinība arvien pieaug. Ja Latvijas sportisti turpinās gūt panākumus starptautiskā līmenī, varam cerēt, MMA kļūs par vienu no auditorijas visvairāk iecienītajiem sporta veidiem.

Tas noteikti sekmēs arī profesionālā un amatieru MMA attīstību Latvijā. Palielināsies gan sacensību skaits, gan cilvēku interese iesaistīties šajā interesantajā cīņu sporta veidā. Tādēļ nākotne šķiet gaiša!